Астролог Ольга Іванець

Астрологічні консультації

Плутон у солярі завжди вказує на сферу можливостей

Плутон вказує на глобальні можливості, які виникають після того, як людина пережила трансформацію – оновлення на абсолютно новому рівні після глобальної руйнації життя. Безперечно, щось із минулого життя залишиться – щось, що можна конструктивно використовувати у кардинально нових обставинах. Але загалом нові обставини потребують нових навичок.
Юпітер, на відміну від Плутону, вказує на можливості на макросоціальному рівні: наприклад, глобально в житті людини нічого не змінилося, але людина пройшла великий курс навчальної програми (вища або спеціальна освіта) – і у людини тепер є нові можливості. ЇЇ картина світу розширилася. Вона тепер бачить нові можливості, нові перспективи. Питання лише в тому, чи захоче вона ними скористатися. Людина може піднятися на новий рівень суспільного життя (вихід в більш високий соціальний шар завдяки новим знанням та везінню), а може залишитися на тому самому рівні. Ну, просто тепер у людини є нові знання. А Плутон не залишає вибору. Коли в житті починає діяти принцип незворотних глобальних змін, людина змушена виходити на новий рівень життя, бо інакше загине. Це так відбувається: у мене війна або природний катаклізм, або важка хвороба, або втрата близьких, або банкрутство вщент зруйнували все моє буття, але я вижила – і у мене тепер є нові можливості. Майже на пустому місці у мене є можливість побудувати нове моє буття.Щось із минулого життя у мене залишилося: якесь майно, якісь ресурси здоров’я, залишилися мої таланти та здібності, мої знання, якісь мої зв’язки. Але загалом моє життя вже не може бути таким, як раніше. Маю зібрати залишки свого матеріального й нематеріального майна та використати це для виживання й подальшого розвитку. Я озираюся навколо у пошуках нових можливостей. Це все жахливо. І я сама вже інша людина. І у мене тепер інші нові можливості. Навіть діагноз “Гіпертонія” робить тебе вже іншою людиною, не кажучи вже про війну або банкрутство. Але життя все ж триває – і завжди є нові можливості. Пафос Принципу Плутона: “Життя – Смерть – Життя”.

Наприклад, в Україні зараз Плутон транзитом по 10 дому: спочатку у нас зруйнувалися всі інституції державної влади, а тепер у нас нові можливості для створення державності.

Приклад із підручника Авесалома Подводного: Плутон – це бормашина, що вичищає карієс, а Юпітер – це вже руки лікаря, що наповнюють цю порожнину цілющими матеріалами. Не йдеться про те, чи йти до стоматолога чи ні – ти вже там, і зуби буде вилікувано, бо вже нікуди звідти подітися.

Про Меркурій прометей та Меркурій епіметей

Якщо у вас у гороскопі Меркурій прометей (сходить раніше за Сонце), то вам властиво “думати наперед”, будувати різноманітні ментальні конструкції. Тому у вас на той момент, коли відбуваються імперативи, вже є кілька варіантів можливих дій. Але ж зазвичай в імперативах у вас спонтанно виникає ще кілька варіантів. Тому вам не слід загадувати жорстко, як саме ви будете діяти, коли прийде час. Варто мати план дій лише в загальних рисах – стратегію. А щодо тактики, то ваш швидкий розум миттєво її розробить вже там, на місці, бо життя завжди повніше на нюанси і тонкощі, ніж може уявити навіть найрозумніша й найосвіченіша людина.

Коли ми вибудовуємо ментальні конструкції майбутнього, ми наче приміряємо на себе різноманітні варіанти майбутнього і проживаємо їх подумки. Відчуваємо різноманітні емоції. Це допомагає розібратися із самим собою – зрозуміти, чого нам хочеться, а чого ні. Оскільки у нас є свобода волі, ми можемо намагатися втілити в життя той сюжет, який вважаємо бажаним. Це може як статися, так і ні, але природа прометеєвського Меркурія – вибудовувати різноманітні варіанти майбутнього і прагнути втілити бажаний, а також уникнути небажаного. Людина, в гороскопі котрої Меркурій епітемей, звісно, також може міркувати над майбутнім, але то для неї не так важливо, не так цікаво, як аналізувати те, що вже сталося. Тому про людей з Меркурієм прометеєм кажуть, що вони здатні передбачувати. А про людей з Меркурієм епіметеєм зазвичай кажуть: “Ти що, не міг наперед подумати?” Ну, не міг, так. А прометеївський Меркурій може – легко це робить. То тим варто користатися.

Про українську як спосіб самозбереження

Українці не переходять на українську суто через те, що не усвідомлюють, що у складі росії їм назавжди відведена роль модернізаторів, яких московія принижуватиме й нищитиме щойно відбере у них всі модернові штуки. Дослідіть історію. Ну, а тим українцям, що нездатні запропонувати щось модернове, в імперії залишається роль блазнів та прислуги. Коли усвідомлюєш це, розумієш, що більш за все вони бояться, що ти заговориш мовою – для них це означає втратити тебе назавжди, втратити Україну як те, з чого можна висотувати життєву силу.

Я почала серйозно вивчати українську у 2001 році, бо зі мною сталася подія, що перевернула моє уявлення про свій видатний розум. Мене запросили взяти участь у цікавій публіцистичній програмі, де всі розмовляли українською. Я ж вивчала українську в школі, мала відмінні оцінки, тож почувалася впевненою. І коли я почала говорити, ведуча автоматично перейшла зі мною на російську. Для мене це було потрясіння. Я усвідомила свою “московську щелепу”. Це був виклик моєму розуму і моїй самоповазі. Я дуже люблю моїх друзів-українців, які не розмовляють українською. Але в глибині душі я почуваюся некомфортно, переходячи з ними на російську. Бо я ж знаю, як насправді сприймає їхню неспроможність до української моя підсвідомість: “Ви не цілісні особистості. Ваша картина світу фрагментарна. Ви робите вибір на користь звичного. У вас нереалістичні очікування від майбутнього. Вам бракує логіки. Вам бракує знань”.

23 квітня – 25 квітня 2017

У фокусі уваги – речі, що стосуються подолання саморуйнації, позбавлення залежностей, розгадування загадок, викриття брехні та знешкодження таємних ворогів. Тут будуть сприятливі обставини: підтримка, легкість, відсутність перешкод. Все, що стосується принципово нових сміливих проектів, розпочатих наприкінці березня 2017, зараз потребує завершення, “нанесення останнього штриху”. Підбиваємо підсумки, робимо висновки та узагальнюємо, виправляємо помилки, робимо уточнення. І готуємо нові плани щодо підвищення особистих прибутків та щодо джерела власного прибутку. Варто скористатися підтримкою та можливостями. Якщо у вас високий професійний рівень, то в цей час у вас буде важливе прозріння щодо вашого нового проекту – щось заплутане проясниться, якийсь важливий пазл складеться. Це позитивно вплине на подальший розвиток подій у цьому напрямку. В цей час перебування серед гарних краєвидів та серед людей, що вміють розбиратися в тонкощах, добрим чином впливає на розвиток подій. Також варто приділити увагу якісним фільмам, художній літературі, музиці, живопису, поезії, сучасному мистецтву. А також культурології, антропології, історії цивілізацій, філософії.

Дуже вдалий час для обміну думками, навчання, знайомства з серйозними людьми. Це відкриє нові можливості для кар’єри, бізнесу, політики, зміцнить становище в суспільстві.

Еросу в СРСР не було

Є думка, що старі ностальгують за совком, бо вони ностальгують за своєю молодістю. Їм, мовляв, не доходить, що життя у совку і їхня молодість – це не одне й те саме. Мовляв, цитую, “найбільше вони ностальгують за тим, що їх молодих тоді жінок і дівчат хотіли, а чоловіки, тоді молоді люди, завжди могли”. От не погоджуся з тим, що там хтось когось хотів. Не було там еросу взагалі. Вони ностальгують за тим, що не було кому заздрити – всі були однаково сірі й однаково бідні. А зараз повно людей яскравих і заможних, і совків мучить заздрість. Вони порівнюють себе з цими людьми і печаляться за часами, коли вони були не гірше інших, бо всі були однаково погані.

19 квітня – 22 квітня 2017

У фокусі уваги – речі, що стосуються кар’єри, бізнесу, політичного життя, державної влади, еліти нації, а також гідності, репутації, визнання та винагород. Тут будуть гострі ситуації: напружена робота, боротьба, подолання спротиву та важке усвідомлення власних обов’язків. Все, що стосується принципово нових сміливих проектів, розпочатих наприкінці березня 2017, зараз потребує підвищеної уваги. Варто сконцентруватися на досягненні мети і працювати на межі власних можливостей. Якщо ви це вмієте, то дійсно отримаєте високий результат – ваш новий проект витримає випробування й приноситиме гарні результати. В цей час конкретно спрямовані наполегливі зусилля зміцнюють становище, просувають до мети, підвищують статус.

21 квітня 2017 Марс переходить до знаку Близнята, де буде до 4 червня 2017. Це час для того, щоб діяти розумно, логічно, спираючись на критичний підхід до знань. Перевага у боротьбі та професії буде на боці того, хто вміє конструктивно використовувати інформацію, аналізувати, хто вправний у дискусіях та має навички оратора та полеміста. Гарний час для того, щоб навчатися заради підвищення професійної майстерності. У боротьбі, конкуренції та спорті варто бути гострим на язик, за словом в кишеню не лізти, розумним, хитрим, спритним і винахідливим. Слід мати тактику дій. Можна водночас ставити собі не одну мету, а кілька і йти до них швидко й енергійно. У боротьбі та професії слід спиратися на такі якості: дотепність, ерудиція, вміння спілкуватися та навчатися. Неприємності, аварії, травми будуть пов’язані з браком логіки, поверхневістю, агресивною поведінкою під час спілкування. Сексуально привабливими будуть чоловіки освічені, дотепні, цікаві співрозмовники, рухливі, легкі та “рафіновані”, з гарним почуттям гумору.

15 квітня Венера змінила ретроградний рух на директний – справи, що стосуються любові та кохання, партнерства, особистих статків та джерела особистого прибутку починають стрімко розвиватися. Фінансова скрута (обмеження у фінансових операціях, необхідність заощаджувати, вимушені витрати, зниження прибутку), з якою ми зіткнулися у першій декаді квітня 2017, зараз дається взнаки. Але ситуація змінилася: витрати носять характер довгострокових вигідних вкладів заради досягнення серйозної мети. В цей час отримаємо прибутки, винагороди або повернення боргів. Також питання стосунків, які поставали раніше, набувають нового сенсу і можливість вдало вирішитися. Але все це за умови, що ваша система цінностей не має фальшивих цінностей, акценти пріоритетів стоять правильно, життєва позиція якісна. В іншому разі зараз час втратити майно та гроші через неякісну життєву позицію та розпочати вибудовувати нову систему цінностей, більш адекватну.

20 квітня 2017 у 1 градусі Тельця нижня кон’юнкція Меркурій/Сонце – починається новий цикл Меркурія, що пов’язаний з питаннями фінансів, особистого майна, особистих статків та особистого джерела прибутку. Саме над цими питаннями ми міркуватимемо приблизно до серпня 2017, саме цим речам будемо навчатися. 16 травня 2017 Меркурій директний у 1 градусі Тельця – в цей день закінчується фаза ретроградності Меркурія. Якщо в вашій натальній карті Меркурій ретроградний, як, наприклад, в гороскопі України, то саме в період фази ретроградності Меркурія (1 квітня – 16 травня 2017) у вас відбуватимуться важливі події у вашому ментальному житті: важливі нові зв’язки, інтенсивний обмін думками, спілкування з братами та сестрами або найманими працівниками та помічниками, навчання, подорожі, вирішення питань транспорту та засобів комунікації, вирішення питань робочих інструментів та домашніх тварин, вирішення питань ЗМІ та свободи слова, державної мови та мови спілкування. Якщо у вас в натальній карті Меркурій директний, то у фазі ретроградності Меркурія більш за все користі ви отримаєте, якщо повернетеся до справ, які вже були колись розпочаті та потім були відкладені «до кращих часів». То «кращі часи» для них вже настали – займіться ними. Це добрий час для того, щоб усвідомити внутрішні процеси вашої особистості. Варто обмежити спілкування лише важливим для вашої розумової роботи. Слід зосередитися на навчанні, писанні, наведені ладу у справах, підтримці здоров’я, гігієні, чистоті. Доки Меркурій у ретро фазі, можна зробити масу корисних речей. Це час для того, щоб переглядати погляди, досліджувати, переповідати, переписувати, каятися, вибачатися, давати відповідь, винагороджувати, замінювати, відміняти, оновлювати, ремонтувати, зберігати, знову опановувати, удосконалювати, відтворювати, знову навчатися, міркувати, реформувати, наново пристосовувати(ся), відроджувати, знову переживати, відновлювати(ся), виправдовувати(ся), і т.і. Інакше кажучи, краще, що ми можемо робити в цей період, – імітуючи видимий зворотний рух Меркурія в небі, повертатися куди-небудь, вертатися до чогось. Період ретроградності Меркурія може бути чудовим часом, щоб підчистити деталі вже виконаної основної роботи, сплатити неоплачені рахунки, завершити незакінчені справи і прояснити заплутані концепції. Це прекрасний час для досліджень, письмовій діяльності і для всього, що вимагає концентрації уваги на інтелектуальній роботі. У тому числі і для астрологічних консультацій, які передбачають аналіз астрологічних феноменів минулого та вдосконалення планів на майбутнє.

15 квітня – 18 квітня 2017

У фокусі уваги – речі, що стосуються особистої філософії, системи вірувань, світогляду. Все, що утримувало ситуацію “статус кво” у сфері міжнародних стосунків та права, втратило важелі впливу – і ситуація стрімко розвивається в бік логічного завершення. Всі отримують те, на що заслуговують: або розширення можливостей у разі якісного світогляду, або купу неприємностей у разі хибної картини світу. У будь якому випадку постають питання юриспруденції, вищої та спеціальної освіти, стосунків з іноземцями, далеких подорожей, ідеології, реклами, пропаганди.  Зараз сприятливі умови для вирішення цих питань.

Сприятливі можливості для заробітків та партнерства, якщо вмієш щось робити на високому професійному рівні. Гарний час для втілення у конкретній практичній діяльності власного уявлення про красу та гармонію. Гарний час для спорту та для роботи над собою заради краси та вдалої соціальної роботи. У коханні – гармонія та піднесення.

15 квітня Венера змінила ретроградний рух на директний – справи, що стосуються любові та кохання, партнерства, особистих статків та джерела особистого прибутку починають стрімко розвиватися. Нинішній цикл ретроградності Венери  – з 10 лютого до 7 травня 2017. Нижня кон’юнкція Венери з Сонцем (ретроградна Венера з Сонцем) сталася 25 березня 2017 – почався новий цикл Венери. В період з 10 лютого до 20 квітня 2017 ми підбиваємо підсумки минулого циклу: все, що стосується наших цінностей, має бути осмислене, цьому слід дати оцінку. Зазвичай в цей період акценти на цінностях змінюються: те, що було важливим, може відсунутися на задній план, поступившись місцем для нових цінностей. Якщо в період попереднього циклу наша поведінка була хибною, в цей час ми маємо справу з результатами своїх виборів та вчинків, до яких призвело слідуванням нашій життєвій позиції. Таким чином, цінності коригуються, життєва позиція уточнюється. Кінець березня міг бути дуже напруженим та гострим з точки зору роботи над власними цінностями та позиціями. До 15 квітня (доки Венера була ретроградною) ми звикаємо до змін, що відбулися у нашій системі цінностей та у життєвій позиції, а після 15 квітня (Венера стає директною) починаємо активно втілювати в життя свої уточнені уявлення про красу та гармонію. Вже до 7 травня (Венера у градусі “нижньої” кон’юнкції з Сонцем) ми побачимо на подіях нашого зовнішнього життя, що оновлена система цінностей починає активно позначатися на наших соціальних програмах, особистих статках та партнерських стосунках.

Ці дні приносять сприятливі можливості для просування у сфері кар’єри, бізнесу, політики, якщо ваша особиста творчість полягає в тому, що ви особисто несете відповідальність, є компетентною людиною та виконуєте роль лідера, керівника.

Що робити, щоб не бути Попелюшкою

Якщо у вашому житті є щось подібне, досить вірогідно, що у вас постійно програється один і ой самий сюжет – «Попелюшка»:
• Я самотня вже багато років.
• У мене є стосунки, але вони погані.
• У мене катастрофічно з грошима: їх просто ніколи немає.
• У мене є власне джерело прибутку та все необхідне для життя, але мені цього занадто мало, а у майбутнє я дивлюся за страхом.
• У мене огидний зовнішній вигляд.
• Я приваблива і навіть гарна, але мені не подобається, як я виглядаю.
• У мене абсолютно немає що вдягти.
• У мене повна шафа речей, але мені нічого не подобається, мені фактично немає що вдягти.
• Я не купую одяг, не роблю макіяж і не слідкую за модою.
• Я постійно купую новий одяг, ретельно роблю макіяж, уважно слідкую за модою, але я завжди виглядаю якось недоречно, мені все в собі не подобається.
• Коли мене запитують, які важливі програми в житті я хотіла би здійснити, я не розумію про що йдеться: «Що таке програми? Ви про що? Як це?»
• Коли мене запитують, які важливі програми в житті я хотіла би здійснити, я розумію про що йдеться, але то все на рівні моїх мрій – я просто нездатна нічого важливого самостійно здійснити.
Будь-яка казка символічно відображує внутрішній світ людини, тобто, не те, що відбувається у зовнішньому житті людини, а те, як вона оцінює події свого зовнішнього життя. Таким чином, коли я кажу: «Мені подобалася в дитинстві казка про Попелюшку», – я на символічному рівні розповідаю про те, як я сприймаю власні стосунки з чоловіками у моєму житті, як саме оцінюю їхню роль у моєму житті.
Щоб розшифрувати символізм такого внутрішнього життя, маємо проаналізувати казку «Попелюшка».
Попелюшка живе серед жінок, які ставляться до неї вороже та принижують її: злі сестри з нею конкурують, зла мачуха з неї знущається та мучить. А батько, що мав би її захищати, не захищає, бо боїться мачухи. Тобто, він не відважна людина, слабка, несмілива. Попелюшка постійно важко працює, виконуючи найбруднішу роботу в домі. Але за свою роботу не отримує винагороди – їй навіть не вдається вимитися та вдягтися у чисте, вона постійно брудна. Вона худенька на відміну від своїх вгодованих сестер. Виходить, вона погано харчується і занадто багато працює. Її сестри, навпаки, живуть у неробстві: насолоджуються розвагами і готуються до свят. Мачуха пильно слідкує за тим, щоб Попелюшка завжди була зайнята й страждала: весь час додає все нової й нової важкої роботи, лається, навіть б’є. Попелюшка здогадується, що вона не така вже й погана, можливо, навіть гарна. Але вона не може у тому переконатися, бо її обличчя постійно брудне, а замість суконь у неї лахміття. Її справжня краса прихована від неї брудом та непривабливим одягом.
У Попелюшки немає шансів потрапити до кола заможних красивих людей самотужки: мачуха її нікуди не випускає. А навіть якби і випустила, то ніхто з красивих, заможних, успішних не став би мати справ з брудною дівчиною, що виглядає мов жебрачка. Але у життя Попелюшки втрутилися потойбічні сили – чарівна Фея (фантастична персона, вигадка) допомогла Попелюшці виглядати привабливою. Але нічого із того, що дала Фея Попелюшці, не було справжнім, крім кришталевих черевичок. І сукня, і прикраси, і карета – все було лише видимістю, навіюванням, що мало щезнути, коли годинник проб’є полуніч. Попелюшка на балу почувалася принцесою, але знала, що то все несправжнє. Тому вона сміливо танцювала з Принцом, фліртувала з ним. А коли годинник почав бити полуніч, швидко втекла. Втекла, бо дуже боялася, що Принц побачить її справжню і жахнеться. Коли Попелюшка втікала, вона загубила один свій черевичок. Принц його знайшов, коли наздоганяв її. Вона втекла, а черевичок залишився у Принца.
Принц встиг закохатися у Попелюшку. Він не знав, де шукати чарівну незнайомку, але у нього була її річ – черевичок. І принц придумав об’їхати всю країну, примірюючи черевичок на всіх дівчат. І коли черевичок підійшов дівчині з брудним обличчям, вдягненій у лахміття, він ані трохи не засмутився – він знайшов втрачену красу і радів з того. Він запропонував Попелюшці одружитися. Попелюшка мала переконатися, що гарна сукня, прикраси, розкішна карета та високий соціальний статус не мали для Принца жодного значення. Принц був закоханий у Людину, а не у фантастичний морок, навіяний потойбічною істотею – Феєю.
Про що ця казка? Вона про жінку, яка соромиться власної натури та приховує її від чоловіка, що їй самій подобається. Така жінка коли зближується з чоловіком і починає відчувати до нього сильні еротичні почуття, дуже лякається свого еротичного збудження. Їй здається, що коли вона дозволить собі проявити свою природу у повній мірі, вона втратить для чоловіка привабливість – він побачить її справжню і жахнеться. Тому вона не дозволяє собі близькості остаточної – тікає від ще до того, як лише наближається єднання з ним у почуттях. Вона тікає, ховається і вичікує, що чоловік має її шукати, знайти та переконати у тому, що вона йому потрібна така, яка вона є, без того зовнішнього образу, який вона створила, щоб сподобатися йому. Вона вважає, що коли чоловікові вдасться переконати її у тому, що він високо її цінує (він має зробити якийсь подвиг заради неї), то вона йому довіриться й більше не втече. І вони зілляються в екстазі.
Загадка цієї казки полягає в тому, що насправді не чоловік має зробити подвиг, щоб Попелюшка відкрилася перед ним. А саме жінка, що ототожнює себе з Попелюшкою, має зробити сама духовний подвиг, бо Принц – це її власний внутрішній образ ідеального чоловіка, її власне уявлення про чоловіка. У чому вихід із сюжету тотальної самотності для такої жінки?
Вихід в тому, щоб народити зсередини себе знання про те, що людина варта кохання та припинити сумніватися в тому, що ти –людина, і що тебе можуть кохати. Доки це знання ти не народиш із себе, у тебе в житті не станеться щасливого возз’єднання з іншою людиною, і ти продовжуватимеш переживати власну нікчемність та непотрібність в очах коханих тобою людей у реальному житті. Накопичуватимеш образи, боятимешся проявити власну природу. І безкінечно будеш примушувати кохану людину до того, щоб вона доводила тобі своє кохання та заробляла у тебе довіру до себе. І тобі неможливо буде того довести. Ти не довірятимеш нікому, хто б перед тобою не з’явився. Навіть якщо б це з’явився сам Бог в образі людини.
З чого все почалося? Колись давно щось таке сталося, що знизило самооцінку. Не важливо, що там сталося. Важливо лише те, що замість усвідомлювати себе як людину шляхетну, стала усвідомлювати себе як людину нікчемну – таку, яку слід жорстоко карати, тримати приниженням та важкою працею у кайданах. Таке ставлення до себе у внутрішньому світі призвело до того, що у зовнішньому світі почали відбуватися події, які оцінювалися як акт приниження з боку інших людей. Власне обличчя у дзеркалі стало виглядати брудним. Одяг став виглядати лахміттям. Люблячі люди (батьки, друзі, кохані, партнери, колеги, клієнти) стали виглядати відвертими ворогами, що знущаються. Звідси виникла тотальна недовіра до людей загалом і до чоловіків зокрема. Є ідея про те, що люди не потрібні одне одному. Зокрема, що чоловікам не потрібні жінки. Що жінка має прикидатися перед чоловіком чимось іншим, щоб не бути собою. Що жінка має намагатися виглядати дуже-дуже гарною, щоб отримати та утримати цікавість чоловіка до себе. Така позиція свідчить про нерозуміння природи чоловіків. Не усвідомлення того, що чоловік закоханий в саму ідею жіночності по своїх чоловічій природі. Якщо жінка вважає себе непотрібною чоловікам, нецікавою, то вона ще не зустрілася з власною жіночністю у своєму внутрішньому світі. У неї немає народженого зсередини знання про те, що природа чоловіча така, що його нестримно вабить жіночність не залежно від того, який у жінці соціальний статус, одяг, риси обличчя. Вабить чуттєвість жінки, а чуттєвість – це внутрішнє усвідомлення своєї жіночої природи, а не зовнішні атрибути. Доки жіночність не розкрита, жінка залишається Попелюшкою.
Як глобально змінити ситуацію? У казці кришталеві черевички – дарунок Феї, який єдиний не був навіюванням, оманою, символізують високу самооцінку – опору в житті, міцний фундамент. Попелюшка у казці втрачає частину самооцінки. Це відбувається через те, що коли нам хтось підвищує самооцінку, вона не тримається довго. Лише самооцінка, яку ми народили із середини себе, є міцною, стійкою. Попелюшка має знайти свою адекватну самооцінку – це глобально змінить ситуацію її життя.
Як знайти адекватну самооцінку? Стати у внутрішньому світі для самої себе доброю матусею – такою, як Фея у казці, замість злої мачухи. Тоді у Попелюшки просто не буде проблеми – нікому буде її принижувати важкою роботою, брудом та бідністю. Попелюшка буде з чистим обличчям, гарно одягнена, сита, здорова, весела. Не буде потреби видавати себе перед принцами за ту, ким вона не є. Вона і без омани буде привабливою. Йдеться про гідність на рівні самопочуття. Щодо розкриття в собі жіночності, то любов до себе як до жінки виникає лише після того, як ти проходиш послідовно всі ступені ініціації: 1) навчаєшся приймати самостійні рішення, брати на себе відповідальність, стаєш компетентною людиною. 2) навчаєшся задовольняти власні базові потреби: їжа, відпочинок, створення комфорту в оселі, вміння розрізняти емоції. 3) навчаєшся аналізувати й міркувати – рефлексії. Наприклад, коли в дитинстві дідусь запитує тебе: «Ну, як пройшов твій день?» – або: «Ну, які твої враження від книжки, що ти зараз читаєш?» Любов до себе не виникає на порожньому місці – вона виростає з усвідомлення себе, з турботи про свої потреби, із вивчання себе. Коли ти береш на себе відповідальність, коли ти піклуєшся про свою захищеність, коли вивчаєш себе і розмовляєш із власним внутрішнім світом, ти приречена закохатися в себе, бо така природа людська.
Психологиня Наталія Борисова на IDEALIST.media – конкретні практичні поради про те, як утримати самооцінку адекватною.
Самооцінка умовно на 10 відсотків залежить від наших знань, умінь, навичок. Від наших власних досягнень. 40 відсотків складають наші внутрішні переконання. Вони родом із дитинства, і робота з переконаннями – це робота для психолога. 50 відсотків нашої самооцінки формується під впливом нашого оточення. Якщо наше оточення нас надихає, вірить в нас, нас підтримує, говорить нам гарні речі, то рано чи пізно ми починаємо теж так ставитися до себе. А от токсичні люди, які нас пригнічують, принижують, дають поради, коли ми не просимо, та деструктивно критикують, нам самооцінку знижують.
Власну самооцінку можна контролювати, утримувати її в нормальному стані. Існують технічні засоби для цього.
По-перше, треба враховувати роль токсичних людей у нашому житті. Якщо ми спілкуємося з токсичними людьми, наша самооцінка знижується. Якщо – з позитивними, що вірять в нас та надихають, то самооцінка підвищується.
По-друге, слід дбати про вдоволення власних потреб. Якщо ми вдовольняємо власні потреби, наша самооцінка підвищується. Якщо ми вдовольняємо чужі потреби, самооцінка знижується. Якщо ви один раз поспілкувалися з токсичною людиною або один раз задовольнили чужу потребу, нічого страшного з вашою самооцінкою не станеться. Але якщо ви регулярно спілкуєтеся з тими, хто дає вам зрозуміти, що ви нікчема, то рано чи пізно ви у це повірите. Так само і з вдоволенням потреб. Якщо ви один раз задовольнили чужу потребу, а не власну, нічого не станеться з вашою самооцінкою. Вона знизиться, але несуттєво. Якщо ви регулярно вдовольняєте чужі потреби, а не власні через побоювання, що вас не зрозуміють або засудять, відринуть, не кохатимуть, образяться на вас. Якщо ви постійно робите не те, що хочете ви, а те, що від вас хочуть інші, то ваша самооцінка повільно, але неухильно знижується. І одного разу ви це відчуєте. Тому за цим треба слідкувати. Ми живемо в суспільстві, і не завжди можемо задовольняти лише власні потреби. Іноді дійсно доводиться поступитися і задовольнити чужу потребу. Але ми можемо це контролювати. Якщо ви задовольнили чужу потребу, зробили щось не так, як вам хотілося, то не слід допускати, щоб самооцінка знизилися. Наприклад, одразу ж треба задовольнити і власну потребу теж, поспілкуватися з позитивною людиною. Або зробити щось із того, про що буде далі.
Трете. Коли ми щось радимо іншим, наша самооцінка підвищується. Коли нам надають поради, про які ми не просили, наша самооцінка знижується. Справа в тому, що люди надають поради, коли їх не просять, лише у тому випадку, коли самі мають проблеми з тим, що радять виправити іншим. Якщо людина має з чимось проблему, то вона полюбляє давати поради саме на цю тему. Вона таким чином підсвідомо підвищує свою самооцінку. Так влаштована психіка: вона береже нашу самооцінку, бо різке критичне падіння самооцінки призводить до депресивних настроїв, а затяжна депресія, якщо людину з неї не витягти, закінчується думками про самогубство та навіть спробами згубити себе. Але інстинкт самозбереження примушує нас робити щось таке, що підтримувало би нашу самооцінку на потрібному для життя рівні. Тому якщо в якійсь сфері життя ми відчуваємо сильне невдоволення, ми починаємо активно давати непрохані поради на тему цієї сфери життя. Якщо людина невдоволена особистим життям, вона зацікавлено слухає про такі проблеми інших і надає поради. Хто невдоволений фінансовим становищем, активно слухає про фінансові проблеми інших і полюбляє надавати поради про гроші та майно. По-перше, ці поради не експертні, бо людина має проблеми саме з цією сферою. Крім того, вони знижують вашу самооцінку. За рахунок чого? Наприклад, ви знаєте, що у людини в цій сфері проблеми, а людина при цьому вам радить. Зрозуміло, чому вона вам радить: бо її тішить думка про те, що у вас теж є така проблема. І коли вона вам радить, вона відчуває, що порівняно з вами, не так все й погано у неї. Її самооцінка підвищується, їй полегшало. А ось що відбувається в цей час із вами. Ви знаєте, що у людини проблема. І в цей час вона надає вам поради. І ви підсвідомо починаєте відчувати, що у вас все погано, якщо людина з такими величезними проблемами намагається вас рятувати. Ваша самооцінка в цей час знижується. Поспостерігайте за своїм оточенням. Вам може здаватися, що у людини все нормально. Але вона надає вам поради, про які ви не просили. Це значить, що в цій сфері у неї є проблеми. А якщо ви помітили, що почали самі надавати непрохані поради або раптово почали активно брати участь у розмовах на якусь тему, то варто подумати, що у вас із цією сферою не так.
Четверте. Коли нас критикують, наша самооцінка знижується. Коли критикуємо ми, вона підвищується. Механізми ті самі, що й із порадами: “У кого що болить, той про те і говорить”. Люди критикують інших, як правило, у тих галузях, в яких самі мають проблеми. Хто невдоволений власною кар’єрою, той постійно робить зауваження з приводу якихось робочих моментів. Хто не вдоволений своїм станом у фінансах, той критикує способи заробітків інших, способи, якими люди поводяться з грошима. Йдеться не про конструктивну критику, коли ви просили вас критикувати. Тут як і з порадами, конструктивна критика не знизить вашу самооцінку, бо ви самі про неї попросили, самі звернулися за порадою. Конструктивна критика націлена на конкретний вчинок, а не на те, щоб сказати вам, що ви цілком погана людина. Мета конструктивної критики – підтримати вас як людину у вашій справі. Якщо ви не просили критикувати вас, а людина вас критикує, то це вона розповідає таким чином вам про себе. Людина намагається, критикуючи вас, підняти власну самооцінку, а вашу знизити. Ви можете це послухати, але не варто брати це на власний рахунок. Послухайте – і ви щось про цю людину дізнаєтеся, зрозумієте її проблему.
П’яте. Коли ми порівнюємо себе з іншими, хто, на нашу думку, кращий за нас, наша самооцінка знижується. Коли ми дізнаємося, що хтось бере з нас приклад, наша самооцінка підвищується. Наприклад, мене турбують мої зморшки і я з ними борюся, то я буду роздивлятися обличчя, які вважаю ідеальними. Наприклад, обличчя 16-річних дівчат. Якщо я борюся з зайвою вагою, я розглядаю фігури струнких спортсменок. І це порівняння мене засмучує, бо на цей момент цей зразок для мене недосяжний. Моя самооцінка знижується. Бо що би я не робила, а у свої 40 років я не виглядатиму, як дівчина у 15 років. Це неможливо. Якщо ми для когось еталон, то наша самооцінка підвищується, але не завжди. Бо якщо людина вважає, що їй заздрять і це їй “наврочить”, то замість підвищення самооцінки люди відчуватиме надуманий страх.
Якщо ви все це знаєте, ви можете керувати власною самооцінкою. Якщо сталося таке, що знизило самооцінку, ви можете зробити щось таке, що її підвищить. Що ви можете зробити для себе: подивитися на своє оточення і не спілкуватися з токсичними людьми, а спілкуватися з людьми, що надихають, максимально часто. Якщо є якісь проблеми, зверніться до психолога. Підвищуйте власні знання, вміння, навички. Все це ви можете зробити самостійно.
Про сюжет «Попелюшка» в житті знято фільм «Наречена Втікачка» (1999).

“Вата” и “Зрада”

В парикмахерской. Люди разговаривают между собой только на тему “Как все в этой стране плохо”. Естественно, никто из них не имеет ни малейшего представления о работе Кабмина, о реформах, об экономической ситуации. Просто потому что не интересуются этими вопросами всерьез и не ищут достоверной информации. Они просто треплют языком в чисто символической фоновой модальности. Я сижу с протянутыми мастеру маникюра руками и мысленно уговариваю себя: “Не обращай внимания на пустую болтовню некомпетентных людей, это просто сотрясание воздуха”. Но настроение у меня портится. Я не люблю людей.

Люди просто бездумно повторяют то, что им внушает телевизор. А телевизор сегодня создает общественное мнение в пользу свержения существующей власти – владельцы каналов заинтересованы свергнуть власть и занять ее место. Если бы телевизор транслировал правду о работе правительства, народ в парикмахерских хвалил бы правительство. Это тот самый народ, воспитанный в Советском Союзе: если по телевизору сказали, что СССР – самая читающая страна в мире, значит, так и есть.

У Авесслома Подводного в “Каббалистической астрологии” есть образ серой грязной ваты, перекрывающей каналы в высокий эгрегор. Под этой “ватой” там следует понимать “серое учительство”, то есть, профанацию высоких идей до уровня халтуры и пошлости. Для меня “вата” в нынешнем ее значении всегда была термином, обозначающим людей-профанов и халтурщиков, воспитанных совесткой идеологией.

Спросите, почему пишу по-русски? Потому что большинство речей на тему “Как все плохо в этой стране” я слышу в общественных местах именно на русском, даже когда по телевизору то же самое транслируют по-украински. С людьми надо разговаривать на понятном им языке. Опыт общения на моей странице показал, что среди моих читателей тоже есть “вата”. Именно им рекомендую, таким образом, книги цикла “Каббалистическая астрология” Авессалома Подводного. Чтобы узнали себя и устыдились. Именно с ощущения стыда за себя начинается эволюционный рост личности. Рекомендую исключительно из любви к людям, а не токмо ради поглумиться над дураками.

11 квітня – 14 квітня 2017

У центі уваги опиняються речі, що стосуються відвертого протистояння, перебування у різних ворогуючих таборах, міряння силою, конкуренції. А також пошуків компромісу, дипломатичних зусиль, миротворства. В цей час ми вирішуємо питання партнерства, співробітництва, об’єднання в союзи, відстоювання справедливості в суді. Також нас цікавлять питання культури та мистецтва. Варто пригальмувати активність та оцінити те, що було зроблене за останні два тижні у сфері боротьби за власні інтереси, захисту власних інтересів, а також у професійній майстерності та у спорті.

Якщо ваша особиста творчість пов’язана з прогресивними реформами, наукою та передовими технологіями, колективною роботою, то в ці дні виникають нові ідеї, що впливатимуть на ваше життя протягом року.

Марс у зростаючому трині до Плутону на тлі опозиції Юпітер/Уран і квадратури Юпітер/Плутон. При цьому немає гармонійних аспектів Сонце/Юпітер та Венера/Юпітер. Сонце у кон’юнкції з Ураном 14 квітня активізує ці аспекти, а місячно-сонячний цикл в Овні, актуальний до 26 квітня указує на військові дії.
11 квітня 2017

Сторінка 1 з 19012345...102030...Остання »