Астролог Ольга Іванець

Астрологічні консультації

Щодо питання абортів

Хвала Розуму, у нас світська держава!

Не буває більш світської держави чи менш світської держави. Як не можна бути трохи розіп’ятим і ледве вагітною. У світській державі прем’єр може ходити до Причастя, якщо вважає за потрібне, і водночас поважати права жінок.

Наявність ембріону у моєму лоні – це моя особиста справа. Я бачила повідомлення нещодавно, як церква раділа, що жінка померла, бо не перервала вагітність через хворобу. Народила – і померла. Церква цінує життя жінки нижче за життя ембріону – це аморально.

Церква ставиться до жінки суто як до інструменту для народження людей. Народила – і можеш помирати, якщо після пологів не маєш наміру народжувати ще. Тут чоловіки залишають для жінок місце у своєму житті лише у тому разі, якщо вони займають жертовну позицію по відношенню до чоловіків та їхніх дітей. І багато жінок навіть не дозволяють собі мислити на цю тему, бо вважають себе віруючими.

Саме через ставлення церкви до жінок жінки у Польщі почуваються у небезпеці.

Я про те, що коли є контрацептиви, вагітність значно рідше потребує абортації. Допомогти жінкам із абортацією – це дати їм можливість уникнути небажаної вагітності. Бо абортація – це небезпечна справа, вона завжди сильно травмує жінку, завжди. Щодо матеріальної скрути, що стоїть на заваді розмноженню, то тут все навпаки: чим нижчий рівень життя, тим більше дітей народжують. Якщо хочете знати, що зі мною сталося, що призвело до такої зацікавленості темою контрацепції, то можу розповісти. Я навчалася у 2 класі, коли у нас у дворі відбувся похорон. Як ви знаєте, в радянщині не було контрацепції і були заборонені аборти. Моя сусідка, жінка, якій ще не було навіть 30 років, перервала вагітність не в лікарні, а десь нелегально, вдома у якоїсь потвори. Сепсис, смерть. Залишилася маленька дочка. Мої батьки лікарі – я з дитинства знаю, що таке хірургія та зокрема абортація, я працювала санітаркою у хірургії після закінчення педагогічного інституту – мені потрібен був досвід реального життя, а не вичитаного з літератури. Найгірше суспільство – це таке, де чоловіки беруться налагоджувати життя жінок з позиції традиційної репресивної патріархальної моралі. Я занадто люблю не лише дітей, а людей загалом, щоб дозволяти суспільству рухатися у напрямку архаїки.

Я розумію, що ви говорите про матеріальну допомогу жінкам, які хочуть зберегти незаплановану (випадкову) вагітність, але не можуть собі те дозволити з матеріальних причин. Я ж кажу про те, що матеріально незабезпечені жінки мають бути забезпечені можливістю НЕ ВАГІТНІТИ, щоб не вдаватися до абортації. Так, кількість абортів зменшиться – у тому разі, якщо надаватимуться безкоштовні протизаплідні засоби, як, наприклад, то робиться у деяких африканських країнах. Щоб материнство було свідомим і приносило радість. Що ж до матеріального заохочення бідних жінок народжувати дітей, то я ставлюся до цього вельми скептично, бо маю підстави. Це практикується у московітів зараз. І я особисто знаю жінок, які народжують одну за другою дитину, щоб використовувати в особистих цілях гроші, що виділяє держава на виховання. Діти при цій системі потрібні жінці лише як джерело прибутку, не що інше. Це аморально.

Що це за позиція: “Ми би народили дитину, але переживаємо, що не впораємося”? Це ж саме те, що називається “рекетні стосунки”. Родина, таким чином, намагається перекласти відповідальність із себе на інших: на батьків, на суспільство, на державу. Невже якщо дати таким батькам додаткові гроші, вони в ту саму мить перетворяться із інфантильних і безвідповідальних на зрілих і компетентних? Звісно ж ні!

Батьки народили мене, коли були студентами 3 курсу медичного інституту. Вони винаймали квартиру у підвалі, мене наглядала моя прабабуся. Тато працював санітаром у лікарні у вільний від навчання час. Ввечері вони ходили збирати на залізничні колії вугілля, що просипалося, щоб топити пічку. Вони закінчили інститут обоє з червоними дипломами. Тато – видатний хірург, розробник унікальних операцій. Мамуся – заслужений лікар республіки, кардіолог. Тато припинив працювати через інфаркт лише у тому році – 78 років. Я що хочу сказати: коли люди компетентні й відповідальні, на їхнє рішення народити дітей і зробити кар’єру не впливають такі дрібниці, як брак коштів та відсутність житла. І у них немає сумнівів у тому, що вони досягнуть мети, яку перед собою ставлять. А ви говорите про те, що інфантильні некомпетентні люди мають розмножуватися за рахунок чужих грошей. Це селективний відбір, який призведе до пониження якості населення.

22 травня – 25 травня 2017

У фокусі уваги – відстоювання особистих інтересів та сміливі принципово нові особисті проекти. 26 – 28 квітня 2017 народилися нові ідеї щодо особистих статків, особистого майна, власних прибутків та джерела власного прибутку. Зараз сприятливі умови, щоб завершити розпочате наприкінці квітня і планувати справи для наступного місяця. Час для вирішення таких питань: захист власних інтересів, уточнення поглядів на життя, сміливі активні дії, планування нових спортивних програм та нових особистих проектів. Варто вирішувати питання, пов’язані з власною зовнішністю: стан фізичного тіла, манери поведінки, особистий стиль та імідж. 22 травня і до 15:30 23 травня доречно бути активними: спорт, енергійні прогулянки, якісь конкретні практичні дії на власний розсуд. 22 сильне емоційне напруження через роботу, що пов’язана з глибокими дослідженнями, розслідуваннями, психоаналізом. 23 травня до 15:30 сприятливий час для новітніх наукових розробок та прогресивних реформ. 24 і 25 травня дуже сприятливі умови, щоб завершити справи, що стосуються аналізу власної системи цінностей, власних талантів та здібностей, особистих статків та майна, джерела особистих прибутків. Це гарний час, щоб повернути борги – це покращить фінансове становище у майбутньому.

Якщо ваші особисті прибутки пов’язані з тим, що ви маєте стосунки зі знаменитостями світового масштабу або самі є такою знаменитістю, то в ці дні у вас буде дуже напружене світське життя. Якщо ваші прибутки пов’язані з тим, що ви є знаменитістю у якихось вузьких специфічних колах, то в у вас буде напружений період щодо культурного життя, партнерства, заробітків, витрат. Наприклад, ви можете дуже багато заробити завдяки своїм глибоким знанням у галузі культури, моди, мистецтва, комунікатики. Але заробітки супроводжуватимуться інтенсивними переживаннями. Пік аспекту 25 травня 2017.

19 травня – 21 травня 2017

У фокусі уваги – питання прибутків від кар’єри та офіційного статусу, питання планів на майбутнє та питання колективної діяльності. 26 – 28 квітня 2017 народилися нові ідеї щодо особистих статків, особистого майна, власних прибутків та джерела власного прибутку. Зараз доводиться напружитися, щоб подолати спротив минулого на шляху втілення цих ідей. Умови не сприяють досягненню мети, але саме спротив середовища стимулює до перемоги. Саме тут можуть бути найбільші досягнення. Час для вирішення таких питань: прибутки від кар’єри, бізнесу, власного діла, стосунків із високим начальством, честі, репутації, визнання, винагород. Варто вирішувати питання, пов’язані з колективною діяльністю, клубним життям, дружбою, стосунками з однодумцями. Варто приділити увагу науковим розробкам, оригінальним ідеям, винаходам, інженерії, новітнім технологіям. 19 і до 13 години 21 травня варто приділити увагу тому, що стосується моди, мистецтва,міфології, культурології,історії цивілізацій, антропології. Саме зараз варто розгадувати загадки, розплутувати заплутані історії, виводити на чисту воду обманщиків, висвітлювати темні боки речей, заповнювати білі плями історії фактами. Внутрішня чесність саме зараз проявить свою ефективність щодо подолання саморуйнації. Саме зараз можна буде позбавитися залежностей, усвідомити рекетні стосунки і припинити їх. Дуже напружені в емоційному плані дні, бо дуже багато інтелектуальної роботи і дуже сильно тисне відчуття обов’язку щодо виконання закону, щодо опанування великого курсу навчальних програм, щодо розширення кордонів власної картини світу. Після 13 години 21 травня доречно бути активними: спорт, енергійні прогулянки, якісь конкретні практичні дії на власний розсуд.

У 1988 році розпочався новий 45-річний цикл розвитку політичних сил правого крила, з імперіалістичними тенденціями та використанням наукових розробок із метою законсервувати авторитарні порядки. У 2010-2012 році була спроба кристалізувати бачення майбутнього, що виникло у результаті світової економічної кризи 2008-2010 років. Але в період жовтня 2012 – серпня 2014 сталася криза, коли елементи, що входили до парадигми імперської ідеології та ідеалів консервативного жорсткого управління державою, почали руйнуватися. В період приблизно з грудня 2016 до січня 2018 всі підпори, що тримають авторитарні порядки в державах, руйнуються, і події стрімко розвиваються у бік гострої кризи авторитаризму, коли підтримка порядку методами жорстокого утиску призводить до руйнації системи. Пік аспекту 19 травня 2017. В третій декаді травня у боротьбі за справедливість можна розраховувати на підтримку з боку прогресивних реформаторів та на підтримку з боку передової науки і технологій. Боротьба за справедливість йде на рівні інтелектуального протистояння. Тут інформація, що застосовується у сфері міжнародного права, дає можливість перемогти та зміцнити позиції. Піки аспекту 29 та 31 травня 2017.

У суспільстві напруження через питання культури та мистецтва, а також через питання ресурсів та статків громадян: думки законотворців поляризовані, і доводиться шукати єдності, що не просто через конфліктні системи цінностей та неякісні життєві позиції. Пік аспекту 19 травня 2017.

Щодо особистих статків та самостійних заробітків, то зараз доводиться оцінювати власне майно та власні прибутки з позиції можливостей, які вони дають. Наприкінці серпня 2016 виникли нові ідеї про те, як розширити власні фінансові можливості. Ясно було, що розширення пов’язане з роботою за наймом, службою, тонкою точною інтелектуальною працею, підтримкою здоров’я. З тих пір довелося працювати з власною життєвою позицією та цінностями, бо без роботи над собою з метою розширити свідомість суттєво розширити власні фінансові можливості не вдається. Зараз прийшов час оцінити зміни, що відбулися у системі цінностей та у власному фінансовому житті, й вирішити, що робити далі. В цей час можна отримати подарунки, винагороду, визнання, аванси, спонсорську або меценатську підтримку. А може бути навпаки: стає очевидним, що попередні дарунки долі не були використані правильно, і тепер фінансове становище не дуже гарне. Пік аспекту 19 травня 2017.

20 травня о 23 годині на 22 хвилині Сонце переходить до знаку Близнят – починається третій весняний місяць.

Майстерність – це втілена в конкретну практичну дію любов

Таня-Марія Литвинюк запитала у Фейсбуці: “А які відчуття з’являються у вас в тілі, коли ви відчуваєте щиру любов іншої людини до себе? Якщо з’являються і якщо відчуваєте)”.

Я відчуваю щиру любов іншої людини до мене, коли інша людина щось конкретне практичне робить для мене на рівні високої якості професіоналізму. Наприклад, я працюю за письмовим столом, а моя прибиральниця тихенько рухається поруч, витираючи пил. Або моя перукарка захоплено зосередилася на причісуванні мого волосся. Або мій чоловік гайковим ключем щось крутить під раковиною. Я сприймаю ефірні вібрації прояву любові до світу, виражені у майстерних діях, – я відчуваю ейфорію. Такий стан, наче все моє тіло оніміло, не здатне ворухнутися, розчинилося у Космосі, лише мій чистий розум каже: “Зупинися, мить! Ти прекрасна!”

Про внутрішню еміграцію

У 2003 переселилася до квартири чоловіка у п’ятиповерхівку на іншому березі Інгулу. П’ятиповерхівка у чудовому місці – на пагорбах, навколо прекрасні дерева, солов’ї співають на початку літа, акація цвіте. Фактично самісінький центр старого міста. Але ж на іншому березі Інгулу.

Люблю ходити пішки, дивитися навколо. Особливо люблю дивитися на людей. На колишній Леніна, де була квартира моїх дідуся й бабусі, і на колишній Луначарського, де була квартира батьків, жити було дуже цікаво. Вийшла з дому – і навколо самі цікаві люди: студенти й викладачі, бо поруч купа навчальних закладів, поважні відомі персони. Загалом всі діловиті, гарно вбрані, з чудовими манерами. В домі батьків я прожила до 20 років. Вийдеш у двір навесні, влітку, восени – завжди на лавочці хтось із сусідів схилився над книгою. Всі не просто вітаються – обмінюються репліками, мистецтво коротких розмов. Йдеш до школи, до музичної. З роками – до інституту. Я обожнювала це – короткий обмін поглядів, слів, емоцій. І зараз я ходжу гуляти місцями мого дитинства і юності, хоча багато що змінилося не на краще: повирубували дерева, забудували сквери, спотворили фасади гарних дореволюційних будинків. Гегемон пролетаріату за двадцять три роки формальної Незалежності остаточно втратив залишки художнього смаку, перейняті у колишньої буржуазії. Але я все одно люблю гуляти містом. Лише коли минаю набережний сквер на тому березі Інгулу, пришвидшую кроки, щоб швиденько промайнути “робочу слободку” й дістатися додому. На тому березі Інгулу не захопишся гарним вбранням, красивими обличчями, не почуєш мимохідь уривку інтелектуальної розмови. Швидше, швидше – повз чорні постаті, повз сірі обличчя, повз брутальні слова. Біжи до своїх дерев, не озирайся навколо. Останній рубіж чужинського краю – лавка посередині будинку. За 14 років жодного разу не бачила на ній людину із книжкою. Жінки з цієї лавки ніколи не вітаються зі мною, і я вже давно не кажу їм: “Доброго дня!” – не відповіли жодного разу. Зазвичай я не чую, про що вони розмовляють між собою. А от сьогодні почула. Можливо, вони стали гірше чути і голосніше розмовляють тепер. Біжу із перукарні повз ту лавку і чую:

– …Еще не родился такой, как Ленин.

І голос іншої старухи:

– Или Сталин. Сталина на них надо. Чтобы поворошил тут.

Мені подобається жити на пагорбах між дерев і солов’їв. Але я почуваюся всі ці роки у внутрішній еміграції. Коли вивчала комунікатику в гуманістичній Школі “Людина серед людей”, нам говорили, що люди на рівні емпатії з першого погляду розуміють, хто свій, а хто чужий за культурною належністю. Я ж із перших днів переїзду сюди визначила цих жінок із середньої лавки: “Комуністки”. І вони визначили мене як ворожий класовий елемент. Коли йду повз, буквально фізично відчуваю їхню ненависть. Вірогідно, вони відчувають мій жах.

15 травня – 18 травня 2017

У фокусі уваги – питання кар’єри та офіційного статусу. 26 – 28 квітня 2017 народилися нові ідеї щодо особистих статків, особистого майна, власних прибутків та джерела власного прибутку. Зараз ці ідеї, набувши повноти, починають приносити результати. Варто скористатися сприятливими умовами і приділити увагу досягненню мети – тут можна далеко просунутися, бо саме зараз зникли перешкоди на шляху. Гарний час для вирішення таких питань: кар’єра, бізнес, власна справа, стосунки з високим начальством, честь, репутація, визнання, винагороди. 15 і 16 травня варто приділити увагу тому, що безпосередньо стосується вашої кар’єри, бізнесу, довгострокових серйозних проектів, соціального статусу, гідності та репутації. Саме зараз варто працювати з тими речами, які ви давно пообіцяли виконати і відчуваєте, що вони тиснуть на вас важким обов’язком. Почати виконувати ці речі буде досить нелегко, бо будуть перешкоди, обумовлені емоційною реакцією на драматичні події світового масштабу. Але якщо зосередити увагу безпосередньо на особистих справах, то потік подій буде складатися сприятливо, і ви легко зможете зробити те, що намітили. 17 та 18 травня дуже сприятливі умови для того, щоб зробити якісь новаторські зміни у справах, що стосуються прибутків та кар’єри. На користь піде спілкування з друзями та однодумцями, колективна робота, клубне життя. Варто звернути увагу на оригінальні думки – в них є те, що можна використати у бізнесі і підвищити статки.

16 травня 2017 Меркурій директний у 1 градусі Тельця – закінчиласяся фаза ретроградності Меркурія, що розпочалася 1 квітня 2017. До 29 липня 2017 розум буде зайнятий переважно питаннями матеріального світу: власні статки та майно, прибутки, витрати, джерело прибутків, здатність самостійно забезпечувати себе всім необхідним для життя, використання власних талантів та здібностей, аналіз системи цінностей і життєвої позиції, питання етики. АЗ 29 липня 2017 розумова активність буде спрямована на питання роботи, служби, інтелектуальної тонкої точної праці, на підтримку здоров’я та на наведення ладу й чистоти.

11 травня – 14 травня 2017

У фокусі уваги – питання інтенсивних переживань і глибоких незворотних змін. 26 – 28 квітня 2017 народилися нові ідеї щодо особистих статків, особистого майна, власних прибутків та джерела власного прибутку. Зараз ці ідеї розвинулися й набули повноти. Варто пригальмувати активність і об’єктивно оцінити здобутки.Доведеться приймати самостійне рішення “або-або” у таких питаннях: сексуальні стосунки, спільне з партнером майно, спадок, підтримка з боку інших, прибутки від співробітництва та відстоювання справедливості в суді. Постають питання хірургії, реанімації, реабілітації. Питання реставрації, переробки, питання утилізації сміття. До 20 години 11 травня варто приділити увагу психоаналізу, щоб позбутися тягаря важких емоційних переживань. 12 і 13 травня варто займатися тим, що розширює кордони можливостей: навчання і викладання, юридичні питання, питання подорожей і контактів з іноземцями. 14 травня варто приділити увагу тому, що безпосередньо стосується вашої кар’єри, бізнесу, довгострокових серйозних проектів, соціального статусу, гідності та репутації.

В цей час борці за справедливість діятимуть дуже активно за допомогою інформації, пов’язаної з викриттям обману. Це дасть можливість досягти успіху у сфері дипломатії та відстоювати справедливість у суді. Сприятливі умови для важливих політичних перемовин з метою зміцнити позиції міжнародного права через кардинально новий поворот прогресивної думки. Пік аспектів 10, 11, 12 травня 2017.

Якщо ви професіонал у своїй справі, то цей період дуже важливий у вашій роботі. Нова інформація дозволяє подолати перешкоди в професії, пов’язані із самообманом та обманом. Дружба з освіченими людьми із широкими можливостями дозволяє розширити власні можливості в професії через обмін думками, навчання, співробітництво. Якщо вам є що сказати світові за великим рахунком, то зараз саме час для реклами і самореклами – це підвищить статус, зміцнить репутацію. Інтелектуальні напрацювання та зв’язки дозволяють легко просуватися вперед до мети. Пишіть на тему своєї справи, бізнесу. Спілкуйтеся із тими, кого вважаєте високим практичним учителем, від кого залежите і кого побоюєтеся. Робіть конкретні практичні кроки, щоб прояснити заплутану ситуацію та розширити власні горизонти.

Гарний період для позитивних змін у спорті.

Про складнощі стосунків між людьми різних культур

В основі світогляду людини європейської культури – персоно-центризм. Тобто особистість в центрі Всесвіту. І там якщо людина прийняла рішення й дала слово (собі, комусь), то це слово незмінне, непохитне: “Власна смерть не може бути виправданням для джентльмена”. Якщо ви дали партнерові слово і потім порушили його, значить в картині світу партнера ви – некомпетентна людина, безвідповідальна, ви не особистість, вам не можна довіряти і не можна поважати. В Джибуті у французів були нервові зриви через конфлікт культур. Місцеві працівники, у першу чергу високопосадовці, не дотримуються правил особистості: пообіцяв – не виконав, домовився про зустріч – не прийшов. Для місцевих в тому немає нічого особливого – такий спосіб життя. А у французів від того етичний шок. Зарплатня у французів складала там у 2001 році 15 тисяч євро. Але попри високу зарплатню французи кидали роботу й поверталися до Франції.

Конфлікт культур – це неподоланний бар’єр у стосунках. При цьому, звісно, персоно-центрист страждає несамовито, дуже глибоко, а соціо-центрист не розуміє причини страждань і вважає, що то у партнера просто якісь незрозумілі капризи – і ображається на персоно-центриста за те, що той, на його думку, весь час знаходить причини несправедливо присікатися. Якщо ви вважаєте, що партнер звикне з роками, що кохання затулить ці розбіжності, то ви помиляєтеся. Навіть якщо ваші стосунки витримають досить тривалий час, вони будуть сповнені конфліктів через абсолютні, з вашою точки зору, дрібниці. Через повагу до особистості персоно-центрист терпітиме у сподіванні на те, що соціо-центрист навчиться таки поважати себе та інших, тобто стане персоно-центристом. А соціо-центрист, зі свого боку, намагатиметься так чи інакше “привчити” партнера “жити як нормальні люди”, тобто перетворити на соціо-центриста. Чи буває так, що людина змінює власну культурну належність? Звісно, буває. Чи буває, що люди із різних культур все життя живуть у шлюбі, конфліктуючи одне з одним? Звісно, таких прикладів значно більше, ніж перших. Чи варто створювати стосунки (шлюб, ділове партнерство), якщо партнери належать до різних культур? Це вирішувати лише кожному з партнерів особисто.

7 травня – 10 травня 2017

У фокусі уваги – партнерські стосунки. 26 – 28 квітня 2017 народилися нові ідеї щодо особистих статків, особистого майна, власних прибутків та джерела власного прибутку. Зараз ці ідеї стрімко розвиваються. У зв’язку з цим у партнерських стосунках (особистих і ділових) з’являється щось нове – на шляху до порозуміння зараз немає перешкод. Партнери з’ясовують стосунки: які у кого життєві позиції, що для кого цінне, хто як ставиться до самої ідеї особистого майна. Постають питання співробітництва, відстоювання справедливості в суді, відвертої ворожнечі, миротворства, дипломатичних зусиль. Ваша обізнаність на мистецтві, рафінованість, вміння красиво поводитися у суспільстві, компетентність щодо мистецтва спілкування можуть приносити вам прибутки. 7 травня дуже вдалий день для інтелектуальної професійної діяльності та для занять спортом. 8 травня дуже сильне емоційне напруження через новини, спілкування. 9-10 травня інтенсивні емоційні переживання, гарні умови для глибоких досліджень, розслідувань, психоаналізу.

У першій декаді травня події світового масштабу: сприятлива можливість для важливих дипломатичних рішень, що стосуються драматичних подій світового масштабу та законів міжнародного права, пік аспекту 9 травня 2017. Якщо ваша особиста творчість пов’язана з глибокими дослідженнями, наукою, детективними розслідуваннями або якщо ви знаменитість світового масштабу чи знаменитість у вузьких специфічних колах, то обставини сприяють вашій творчості, немає перешкод на шляху самореалізації.

В цей час борці за справедливість діятимуть дуже активно за допомогою інформації, пов’язаної з викриттям обману. Це дасть можливість досягти успіху у сфері дипломатії та відстоювати справедливість у суді. Пік аспектів 10, 11, 12 травня 2017. 10 травня починається новий річний цикл інтелектуальної активності, пов’язаної з науковими розробками, винахідництвом, інженерією, прогресивними реформами, колективною роботою. В цей час зароджуються нові ідеї в цих галузях. Протягом року вони розвиватимуться. Результат вашої розумової роботи, пов’язаної з цими ідеями, можна буде оцінити вже за півроку.

7 травня закінчився цикл ретроградності Венери у 5 градусі Овна. Зміни, що відбулися у вашій системі цінностей з 10 лютого 2017, тепер дають можливість розпочинати принципово нові ризиковані проекти, пов’язані зі стосунками, партнерством, власними статками, використанням власних талантів та здібностей.

Шукай свою зграю

Те, що важко оцінити, легко знецінити.

Пам’ятаєте Ганса Крістіана Андерсена”Гидке каченя?” Якщо ніхто навколо не вважає вас гарною людиною, то, можливо це зовсім не означає, що ви насправді погана людина. Якщо нікому навколо не подобається, як ви вдягнені, то, можливо, це зовсім не означає, що у вас поганий художній смак. Якщо ніхто навколо не поділяє вашого захоплення тим, що ви робите, то, можливо, це зовсім не означає, що ви робите щось негідне.

Коли ніхто навколо не говорить нам, що ми класні, не хвалить, не підтримує, нам здається, що ми якісь дійсно не такі, як треба. Щоб заслужити схвалення ми готові робити те, за що нас можуть похвалити. Можливо, ми навіть усвідомлюємо, що йдемо проти власного уявлення про красу та гармонію, проти власного естетичного смаку. Частіше, правда, ми не усвідомлюємо цього. Просто нас починають більше хвалити, а нам чомусь від того аж ніяк не краще. І одного разу я розумію, що повністю відмовилася від своєї природи заради того, щоб вписатися в оточення, стати “своєю”. І ось я чую схвальне: “О! Нарешті ти почала гарно вдягатися!” І раптом замість дякувати: “О, як мені приємно!” – ловлю себе на тому, що вибухаю гомеричним реготом. Ах, як нечемно! Ой, як невдобно. А що сталося насправді? Одного дня я витягла зі свого гардеробу все, що збирала роками, – всю свою колекцію індивідуального стильного вбрання і пороздавала всім, кому те могло сподобатися. Залізла в Інтернет у кежуальний магазин і накупила собі нового – пристойного, сучасного, якісного, правильного. Але чого ж так нудно, так безрадісно я почуваюся у ньому? Наче мене насправді й не існує більше у світі. І тут я чую від людини, настільки далекої від світу мистецтва, наскільки може бути далекою людина, що не прочитала жодної художньої книги за все своє довге життя, щире схвальне: “Нарешті ти почала гарно вдягатися!” Ну, от, нарешті мене визнали у зграї за свою. Це просто страшний сон. Прокидайся, Олю!

Друзі, залишайтеся вірними власній естетиці. Якщо зграя, де ви живете, зневажає вашу естетику, значить ви просто не в своїй зграї. Шукайте свою! Бо коли з життя йде естетика, людина втрачає критерії, за якими відрізняє гарне від потворного, етичне від неетичного, добре від злого. А це вже не життя людини. Коли вимкнений механізм усвідомлення, нам здається, що ми зможемо обійтися інстинктами, як тварини. Але людина – не тварина, спеціалізація сапієнсів – усвідомлення, здатність оцінювати й обирати, керуючись оцінкою “етично – неетично”. Тому інстинкти нас підведуть, якщо відкинути свідомість. І тоді про таких кажуть: “Гірший за тварину”.

Шукай свою зграю, маленький лебідь – неправильне, гидке каченя!

Сторінка 1 з 19212345...102030...Остання »