Астрологиня Ольга Іванець


Ольга Іванець

Чому саме астрологія? 

Астрологією ми з подружкою захопилися мимоволі у старших класах совецької середньої школи у 1978-1980 роках. Її тато, викладач математики у КІСМі, весь час дивував нас цікавими західними речами: книжки з наукової фантастики, самвидатівські гороскопи, кава в зернах замість розчинної, сир рокфор. Тож, коли почалася Перебудова, ми вже були досить критичні, щоб не піддаватися гіпнозу на сеансі Колдуна Тарасова і не заряджати воду від телевізора з Аланом Чумаком. Але все ж таки недостатньо кріпкі розумом, щоб не спокушатися "установками на добро" Анатолія Кашпировського і не зачаровуватися авестійськими казками Павла Глоби. 

Одразу після школи, у 1980 році, я вступила до педагогічного інституту (КДПІ) на факультет російської філології за фахом "учителька російської мови та літератури". Я, звісно, мала би вступити до медичного інституту, але батьки-лікарі не бачили у мене здібностей до будь-якої роботи в совецькому суспільстві ("ти не зможеш працювати в лікарні"), і були праві. А от філологічна освіта, вважала бабуся, більш за все відповідала моїм зацікавленням, і бабуся була права. Я закінчила навчання у 1985. Почалася "перестройка", на вулицях з'явилися стихійні торговці забороненими в совецькому союзі астрологічними книжками. Ми з подружкою скуповували все. У 1988 ми купили нарешті таблиці ефемерид і вперше побудували свої гороскопи. Трактували їх за допомогою книжок Сергія Вронського, Алана Лео, Павла Глоби, Авессалома Подводного, Александра Волгина, Дейна Радієра, Стефана Аройо, Яна Кефера і вже не згадаю кого. У 1996 я дала першу астрологічну консльтацію за гроші: моя добра приятелька попросила проконсультувати своїх друзів, що збиралися емігрувати до Ізраїлю. Я погодилася, вони залишилися вдоволені розмовою. Я заробила 10 гривень. У 1998, коли стався дефолт в РФ і ціни на навчання у Вищій Школі Класичної Астрології при Центрі Астрологічних Досліджень (Москва) обвалилися, я одразу ж позичила 200 доларів і купила весь курс. У той час директором Школи був Страчук, і мені імпонувало те, що політикою Школи було видавати підручники західних астрологів, запрошувати західних астрологів читати лекції. Поштою я отримувала стос книжок і завдання для виконання (не електронною поштою). На вирішення задачок у мене йшло пару тижнів, тож восени 1999 я завершила навчання і відкрила підприємницьку діяльність. У 2002 Авессалом Подводний відкрив у Інтернеті авторську Школу "Человек среди людей", я стала одною з перших студенток, обравши курс «Комунікатика» («Мистецтво спілкування») та курс «Вищі Архетипи», одна з небагатьох пройшла весь курс (онлайн) та у 2005-2006 пройшла весь цикл семінарів у Києві «Вищі архетипи та групова робота» - 8 дводенних семінарів раз на місяць. Ці два курси стали важливим доповненням до спецкурсу "Лінгвістичний аналіз тексту" доктора лінгвістики професора М.О.Рудякова, що я вивчала у Кіровоградському педагогічному інституті у курсі "Мовознавство". У 2008 мій чоловік створив для мене сайт. 

Ви не побачите мене у телевізорі - я принципово не пристаю на пропозиціі журналістів надати астрологічний прогноз: вважаю, що астрологів не має бути у наших ЗМІ, оскільки в Україні немає інституту астрології як такого - зруйнований з часів руйнування Гетьманщини. Населення України не має  астрологічної освіти, уявлення про астрологію дикунські, тому населення в принципі не здатне відрізнити якісний астрологічний продукт від профанної підробки, від морочення голови астрологічними термінами, від пропаганди під виглядом астрологічних прогнозів, від порад із галузі сільської магії - всю цю шкідливу для інтелектуального та психічного здоров'я маячню під грифом "Астрологія" рясно сіють наші ЗМІ. Я не хочу брати в цьому участь. 1978, УРСР, польські часописи “Uroda” і «Kobieta i Życie» можна купити у кіосках Союзпечать. Якість астрологічних матеріалів, що там друкувалися, вражала мене логікою і стрункістю системи. Було очевидно, що астрологія - це щось більше за газетні гороскопи. Тепер у нас є Elle українською! Для людини мого покоління - це диво. І ось в цьому диві пропонують під виглядом астрології недотепні фантазії й дитячи забобони.  Наприклад, "астролог" дає поради кожному зі знаків зодіаку про те, куди піти, щоб зустріти своє кохання. Виходить, що якщо ви - незакоханий Овен і вам конче потрібно закохатися, то ви точно закохаєтеся, коли підете в те саме своє астрологічне місце. І там у вас є 2 варіанти: або закохатися і отримати взаємність - або закохатися без взаємності. Ну, хто як полюбляє закохуватися. Якщо ви налаштовані на перший варіант, то підходьте в тому місці до кожної персони і питайте, чи не є та персона Овном, що шукає взаємного кохання. З другим варіантом все просто: всі персони, які не є Овнами, - це ваше невзаємне кохання. Ви ще й досі не вважаєте астрологію псевдонаукою, нікчемною маячнею, а астрологів - слабкими на розум? Упс. 286 гривень коштує один примірник у Сільпо.

Чи маю я досвід роботи у ЗМІ в якості астролога? Так, маю: у 1999 - 2000 дві довгі передачі на телебаченні у програмі Людмили Лозової "Відкриті двері", ще пара-трійка коротеньких інтерв'ю з місцевими журналістами у 2001 і 2005, більш ніж півроку у 2009 - 2010 гороскоп на місяць для знаків зодіаку у латвійському глянці "Ліліт", новорічний прогноз для всіх знаків зодіаку для якогось російського часопису про коштовні подарунки у 2012, інтерв'ю для "Високого замку" у 2014. Редакторка "Ліліт" платила пристойні гонорари за мої тексти, але моє марнославство не простягається так далеко, щоб друкуватися у глянці, який поширює російську патріархальну репресивну культуру в Литві та Латвії. 

Мені не надходять пропозиції від тих ЗМІ, співпраця з якими не шкодали б моїй самоповазі, але ті журналісти без мого відома копіюють шматки моїх текстів із сайту чи зі сторніки у Фейсбуці та компонують їх як діалог. Виглядає так, ніби я поговорила з кореспонденткою "Фактів", прости Господи. До слова, у 2023 році вийшла друком книжка Макса Кідрука "Теорія неймовірності", де на сторінці 63 у 13 розділі Макс доводить, що астрологія - "абсолютно безпредметна маячня", аналізуючи саме тексти псевдоастрологів на телебаченні. Макс не досліджував історію астрології, не вивчив астрологічну систему, щоб перевірити її дієвість на практиці, Макс обмежився переглядом виступів у ЗМІ тих, хто назвався астрологом. Зі слів із царини астрології ці псевдоастрологи складають сталі конструкції, позбавлені сенсів, підміняють поняття, надають астрологічним символам непритаманні їм значення. Наприклад, афоризми: “1 дім без 10 ніщо”, “Попадание в нужное течение – это именно 10 дом”, “Нічого доброго не вийде з тим домом, якщо ним керує Сатурн, та ще й вражений Марсом”. Або словосполучення: “архетип ретроградності”, “проработка аспектів”, “разрушительні градуси”; "коридор затемненнь" в сенсі не смуги на землі, з якої видно затемнення, а в сесні двох тижнів між сонячним і місясним змтемненням. На пострадянському просторі прості люди використовують псевдоастрологію, щоб виправдати себе: “В усьому, що я провалив в моєму житті, винуватий невдалий момент мого народження”, "Це ретроградний Меркурй винен, що я спізнився/наговорив дурні/загубив документи". Псевдоастрологію політики використовують з метою пропаганди, мовляв, всі події точно передбачені, змінити хід подій неможливо. Це робили британці під час Другої світової війни. Це роблять чекісти у спробах відродити совецький союз - в українських ЗМІ повно російської пропаганди під виглядом астрологічних прогнозів. 

Я проти того, щоб наші, українські, політики зверталися по поради до наших, українських, астрологів, бо в Україні немає астрологів, а іноземні астрологи не обізнані на реаліях українського життя. Останній астролог українців – Юрій Дрогобич. Щоб у суспільстві була інституція астрології, мають бути люди з понятійним мисленням і класичною освітою, з історичною пам'яттю, з досвідом рефлексій, здатні розмірковувати і обгрунтовувати свою позицію. Але більшість таких людей в Україні вважають астрологію псевдонауковою маячнею і взагалі не цікавляться нею, як от Макс Кідрук. При цьому астрологія як інституція є в усіх країнах цивілізації - там традиція астрології не переривалася ніколи. А ми, українці, є постколоніальною постгеноцидною нацією з перерваною астрологічною традицією і досі живемо в парадигмі совецької освіти, яка скерована на те, щоб людина вміла читати пропагандистські лозунги, але не мислила критично, не розрізняла понять і не бачила сенсів. Письменник Моріс Дрюон, людина якісної класичної освти і дивовижної долі, написав автобіографічний роман «Світанок приходить з небесних глибин» – про те, як він відкрив для себе астрологію й опанував її. Філософ Річард Тарнас написав «Пристрасть західного розуму» – історію філософії крізь призму розвитку астрологічної концепції. Жоден наш філософ у публічних лекціях та інтерв'ю ніколи не згадує Тарнаса, бо той астролог. Та чого там, видатного науковця Кеплера згадують неохоче, бо той був магом і астрологом. Президент Ющенко зробив крок до повернення традиції астрології в Україну – і потрапив у перелік диваків.

Астрологія - це універсальна символьна система, що описує реальність. Традиція астрології сягає глибокої давнини: маємо клинописьні таблички  давнього Межиріччя з астрологічними текстами. Астрологія в сучасному вигляді сформувалася за часів Сократа і Платона. До XVIII сторіччя у Європі астрологія була панівною наукою в університетах. В результаті подій, пов'язаних з Révolution française, нові обляччя просвітителей назвали астрологію забобонами й відмовили їй у праві зватися наукою, що досить дивно. Так само вони могли б назвати забобонами і геометрію Евкліда, яка, як і астрологія, спирається на аксіоми. В евклідовій геометрії аксіоми підтверджуються доведенням теорем, а в астрології - емпірикою. Попри вигнання астрології з університетів астрологічна традиція у цивілізації не перервалася. У 1928 році була заснована Американська федерація астрологів, котра налічувала 1 500 осіб. В Америці на той час було 5 тисяч астрологів і 10 мільйонів клієнтів. У 1948 році у Лондоні відкрився Факультет астрологічних досліджень, де курс навчання триває три роки, а слухачі складають екзамен і отримують диплом, працює літня школа в Оксфорді. У 1988 році Дональд Рейган виявив у документах, що його брат Рональд Рейган брав астрологічні поради через дружину Ненсі: протягом восьми років президент Рейган послуговувався астрологією як джерелом порад рівного, а часом і більшого значення, ніж поради з інших політичних джерел.

Платон в трактаті "Тімей" описав астрологічні принципи - нічого наукового в тих описаннях немає, це міф. Але правдивість описання світу за допомогою системи астрології підтверджується життям. Астрологія не є результатом структурування підрахунків і аналізу зоряного неба, як храмовий комплекс Гебекли-Тепе не є результатом переходу мисливців-збирачів до землеробства, – навпаки, спочатку храмовий комплекс, а потім поселення навколо нього. Спочатку астрологія - символьна система, що описує реальність, в основі якої – обожнювання зірок, а вже потім – відкриття математичних формул, що описують закономірності руху небесних тіл. Саме для спостереження за зірками людина з давен створювала досконалі механічні прилади - технології. В міру того як допитливі дослідники небесних явищ протягом тисячоліть вдосконалювали технологічний бік своїх досліджень, знання щодо конкретних якостей небесних об’єктів поглиблювалися. Таким чином, сучасне уявлення астрономів про планети завдячує своєю появою давнім дослідникам небес - астрологам. Самі ж небесні тіла фізично жодним чином не впливають на живих істот на Землі. Принаймні, наукові дослідження на сьогодні це не підтверджують. Символічні ж фігури, які небесні тіла вимальовують на небі в уяві спостерігача, що належить до європейської культури, у незбагненний спосіб корелюють із тими чи іншими фазами циклів розвитку людства, подібно тому, як положення стрілок циферблату на годиннику корелюють із нашим бажанням прокинутися вранці, зайнятися фізичною активністю, приділити час ментальним вправам, усамітнитися на лоні природи тощо. Як спів півня не є причиною сходу сонця, а лише символічно пов'язаний в нашій уяві зі сходом сонця, так ми реагуємо не на сам годинник, а на той смисл, який символізує для нас те, що показує годинник. Фізично годинник на руці, годинник на стіні кабінету, пісочний годирнник на столі або сонячний годинник у саду не впливають на нас якимись променями чи хвилями, щоб спонукати жадати того чи іншого, думати так чи інакше, діяти в той чи інших спосіб. Конфігурації аспектів світил і планет на небі не впливають на нас якимись промінями чи хвилями, а лише визначають для нас якість часу, в якому ми живемо. Цю якість часу ми не обираємо, не обираємо час, в якому нам жити, - і в цьому фатальність нашого буття. Але ми обираємо, як нам жити в цьому часі, - і в цьому наша свобода волевияву й незалежність від того, що прості люди звикли вважати "впливом зірок". По суті сучасне розуміння кореляції появи Сіріусу на небі з розливом Нілу не відрізняється від розуміння цієї ж кореляції давнім єгипетським жерцем. 

Оскільки астрологічна система лежить в основі світогляду цивілізації, то вся створена людиною цивілізації інтелектуальна спадщина, всі галузі мистецтва та архітектури пронизані астрологічним символізмом. За всіма правдивими витворами художньої літератури стоять архетипові сюжети, обумовлені патернами астрологічних циклів. Видатний Кеплер вважав, що добрий астролог не той, хто добре знає астрологію, а той, хто добре знає життя. Щоб розуміти, які саме конкретні явища в реальному житті стоять за символізмом фаз астрологічних циклів, треба добре орієнтуватися в історичних процесах (історична пам'ять), мати досвід рефлексій (звичка з раннього дитинства відповідати на запитання типу "Як минув твій день?"),  мати знання (біологія, антропологія, історія, історія філософії, культурологія, міфологія, історія мистецтва, літературознавство). 

Навіщо астрологія? 

Це питання філософії. Оскар Вайльд: "Ми дивимося на зірки, тому що ми - люди? Чи ми люди, тому що дивимося на зірки?" Жити у повній невизначеності навчає астрологія як символьна система, що описує реальність. Я опанувала астрологію так, що змогла скласти гороскоп України, вже у 1988 році. Мені було 26, і саме 6 років життя у жахітті невизначеності після того, як я покинуло дім батьків, змусило мене шукати знання про мистецтво жити у традиції. Астрологія - найграндіозніший інтелектуальний проект людства. Вона існує саме для цього - дати знання, як жити у невизначеності.

Мої авторські розробки

Гороскоп України

У підручнику "Книга мировых гороскопов" Ніколаса Кємпіона (переклад з англійської А.Волпяна, під загальною редакцією Б.Бойко, К.Диланян, Ліга незалежних астрологів, Москва 1999) на сторінці 288 написано: "Независимость от СССР была провозглашена (Украиной - прим О.І.) 24 августа 1991 года, возможно, в 14:59 после полудня по Гринвичу". У своїх міркуваннях щодо гороскопу сучасної держави Україна я відштовхуюся не від моменту проголошення Акту незалежності України, а від моменту об'яви про це у московській програмі "Время" о 18:16 за Гринвічем. Саме в цей час до масової свідомості людей було донесено факт: Україна – незалежна держава. Це так звана промульгація - доступ до публіки проголошеного закону, обов'язкового до виконання. Ніхто, крім мене, не розглядає гороскоп України з Асц у 16-му градусі Овна. Саме через це жоден астролог не зміг передбачити події кінця 2013-початку 2014, що увійшли до історії під назвою "Майдан, Революція Гідності". Також ніхто з астрологів не зміг передбачити розв'язання Російською Федерацією війни проти України, яка супроводжувалася анексією Криму та захопленням територій Донецької та Луганської областей. Вперше публічно я заявила про революцію та війну на початку 2006 року у Києві. У 2010 році я опублікувала в Інтернеті гороскоп України, де були астрологічно обґрунтовані наступні події кінця 2013 - початку 2014 року. З тих пір кожного року до 2019 року публікувала прогноз для України на рік.

Аспект падіння з висоти влади

Дослідивши гороскопи правителів, які втратили владу в результаті революції або вторгнення інших сил у життя володаря гороскопу, у 2010 році я зробила припущення, що президент України В.Ф. Янукович опиниться протягом кількох наступних років у ситуації, яка призведе до втрати ним влади в Україні. 22 лютого 2014 року в результаті Революції в Україні (Майдан) Верховна Рада України прийняла "Постанову про самоусунення Президента України від виконання конституційних повноважень та призначення позачергових виборів Президента України".

Авторська методика консультації "Гороскоп особистості".

Із 1996 я постійно експериментую з методикою консультування. 

Авторська методика уточнення часу народження (ректифікація)

Щоб гороскоп був правдивим, потрібно знати час народження з точністю до хвилини. Я розробила систему тестових запитань, за допомогою якої можна виявити точний час народження. Відповідаючи на запитання, клієнт розповідає про себе. За модальностями відповідей можна визначити знак Асц та знак і дім Місяця. Тестові запитання, в яких пропоную обрати справедливе твердження між двох "або - або", дає можливість визначити розташування куспідів домів. Далі методом аналізу транзитів за подіями життя уточнюю градус розташування куспідів. 

Об авторе


Ольга Иванец

Почему именно астрология?

Так случилось. С детства интересовалась законами природы и историей человечества. Любила читать мифы, легенды, приключенческие романы и биографии ученых. В школе отдавала предпочтение естественным наукам и гуманитарной сфере. Сразу после школы, в 1980 году, поступила в педагогический институт на факультет русской филологии, специальность – учительница русского языка и литературы. Закончила обучение в 1985. Когда во время Перестройки упал железный занавес, и появились в продаже запрещенные в СССР астрологические книги, покупала и читала все подряд. Приблизительно в начале 1990 сложилась картина из пазлов моих знаний и жизненного опыта: в основе культуры Западной цивилизации лежит астрология как символьная система описания реальности. Древнейшие археологические находки, созданные между XIX и XXVI веками до н.э. клинописные глиняные таблички, говорят о том, что уже тогда человек смотрел на звездное небо, чтобы избежать гибели и потерь. До XVIII века в Европе астрология была главной наукой в университетах. Каждый образованный человек того времени знал астрологию. Хотя эпоха Просвещения назвала астрологию предрассудком и отказала ей в праве называться наукою, астрологическая традиция в западной культуре никогда не прерывалась. Например, в 1928 году была основана Американская федерация астрологов, которая насчитывала 1 500 человек. В Америке в то время было 5 тысяч астрологов и 10 миллионов клиентов. В 1948 году в Лондоне открылся Факультет астрологических исследований, курс обучения длится три года, слушатели сдают экзамен и получают диплом. В 1988 году Дональд Рейган обнаружил, что Рональд Рейган консультировался у астролога через жену Нэнси, о чем свидетельствуют документы. В течение восьми лет президент Рейган использовал астрологию в качестве источника советов равного, а порой и большего значения, чем советы из других политических источников. Если внимательно присмотреться к созданному западной цивилизацией культурному наследию, оказывается, что астрологическим символизмом пронизаны все сферы архитектуры и искусства. За всеми правдивыми произведениями художественной литературы стоят архетипические сюжеты, обусловленные игрою астрологических циклов. Удивительные механические приспособления были созданы человеком в древности, чтобы наблюдать за звездами. Астрология – самый грандиозный, выдающийся проект человечества. Астрология не отпускает моего внимания, потому что я до сих пор не нашла ответа на поставленный Оскаром Уайльдом вопрос: "Мы смотрим на звезды, потому что мы - люди? Или мы люди, потому что смотрим на звезды?"

Несколько слов о моей компетентности

В 1999 я закончила обучение в Высшей Школе Классической Астрологии при Центре Астрологических Исследований (Москва). В то время это была наиболее качественная школа на территориях бывшего СССР. В 2002-2005 освоила курс «Коммуникатика» («Искусство общения») и курс «Высшие Архетипы» в Авторской Школе Авессалома Подводного «Человек среди людей» (Москва) и в 2005-2006 прошла цикл семинаров Авессалома Подводного «Высшие архетипы и групповая работа» (Киев). Эти два курса стали важным дополнением к спецкурсу "Лингвистический анализ текста" доктора лингвистических наук профессора Н. А. Рудякова, который я изучала в Кировоградском педагогическом институте в курсе "Языкознание" в период 1980-1985 годов.

Мои авторские разработки

Гороскоп Украины

В учебнике "Книга мировых гороскопов" Николаса Кэмпиона (перевод с английского А.Волпяна, под общей редакцией Б.Бойко, К.Диланян, Лига независимых астрологов, Москва 1999) на странице 288 написано: "Независимость от СССР была провозглашена (Украиной - прим О.И.) 24 августа 1991 года, возможно, в 14:59 после полудня по Гринвичу". В своих рассуждениях о гороскопе современного государства Украина я отталкиваюсь не от момента провозглашения Акта независимости Украины, а от момента объявления об этом в московской программе "Время" в 18:16 по Гринвичу. Именно в это время до массового сознания людей было донесен факт: Украина – независимое государство. Это так называемая промульгация - доступ до публики провозглашенного закона, обязательного к исполнению. Никто, кроме меня, не рассматривает гороскоп Украины с Асц в 16-м градусе Овна. Именно по этой причине ни один астролог не смог предсказать событий конца 2013-начала 2014, которые вошли в историю под именем "Майдан, Революція Гідності". Также никто из астрологов не смог предсказать развязывания Российскою Федерацией войны против Украины, сопровождающейся аннексией Крыма и захватом территорий Донецкой и Луганской областей. Впервые публично я заявила о революции и войне в начале 2006 года в Киеве. В 2010 году я опубликовала в Интернете гороскоп Украины, где были астрологически обоснованы предстоящие события конца 2013 - начала 2014 годов.

Аспект падения с высоты власти

Исследовав гороскопы правителей, утративших власть в результате революции или вмешательства других сил в жизнь владельца гороскопа, в 2010 году я сделала предположение, что Президент Украины В.Ф. Янукович окажется в течение нескольких предстоящих лет в ситуации, которая приведет к потере им власти в Украине. 22 февраля 2014 года в результате Революции Достоинства в Украине (Майдан) Верховная Рада Украины приняла "Постанову про самоусунення Президента України від виконання конституційних повноважень та призначення позачергових виборів Президента України".

Авторская методика консультации "Гороскоп личности"

Я разработала уникальный метод передачи клиенту информации о его гороскопе. Описание гороскопа подается небольшими частями, чтобы клиент мог сущностно пережить то, что прочитает о себе. У клиента есть возможность регулировать по собственному усмотрению промежутки времени между частями гороскопа. Таким образом, информация глубоко усваивается, человек адаптируется к ней - и перед ним открываются новые возможности, изменяется качество жизни. Мое образование лингвиста и специалиста в области модальностей Высших Архетипов дает мне возможность писать клиенту текст таким образом, что клиент не может вытеснить информацию в подсознание, проигнорировать узнанное. Это становится гарантией того, что клиент осознает причины тех или других событий своей жизни и может по собственному усмотрению сделать осознанный выбор в пользу того или иного жизненного сюжета. Таким образом, знание своего гороскопа дает клиенту возможность изменить качество своей жизни в желательном направлении.

Авторска методика уточнения времени рождения (ректификация)

Чтобы гороскоп был правдивым, необходимо знать время рождения с точностью до минуты. Я разработала систему тестовых вопросов, с помощью которой можно определить точное время рождения. Отвечая на вопросы, клиент рассказывает о себе. По модальностям ответов можно определить положение Асц в знаке и положение Луны в знаке и доме. Тестовые вопросы, в которых клиенту предлагаю выбрать справедливое суждение из двух "или - или", дает возможность определить положение куспидов домов. Далее методом анализа транзитов по событиям из жизни клиента уточняю градус положения куспидов.